שאלות נפוצות

חברת MyBio מציעה אבחון גנטי להתאמת תזונה ואורח חיים על פי הגנטיקה האישית. התפתחות המדע והטכנולוגיה מאפשרים היום לכל אחד להכיר מקרוב את המנגנונים השונים בגופו ולדייק את התזונה ואורח החיים האופטימליים עבורו. על-ידי בדיקת רוק פשוטה, הנשלחת למעבדה גנטית מתמחה, מתקבל אבחון הכולל פרמטרים הקשורים לתזונה ולאורח חיים בריא, המסייעים לכל אחד לדייק את התזונה המותאמת לו אישית, כמו גם הפעילות הגופנית המתאימה עבורו. 

על מנת לדייק את התוצאות שהתקבלו באבחון MyBio, אנו ממליצים לפנות לאחד מיועצי התזונה שלנו, אשר הוכשרו במסגרת החברה לניתוח אבחון גנטי יחד עם מצב נוכחי, שאותו ניתן לראות על ידי בדיקות דם ושאלון הרגלי תשונה שתתבקשו למלא.

אבחון תזונה בלבד כולל בתוכו פרמטרים הקשורים בעיקרם לתזונה, לעומת אבחון תזונה + גנטיקה הכולל בתוכו פרק שלם הנוגע בספורט. להרחבה אודות המאפיינים הנבדקים ניתן לעבור לעמוד התחומים הנבדקים.

בעמוד הבא תוכלו לקרוא בהרחבה על התחומים הנבדקים.

אבחון MyBio מתבסס על תחום מדעי שנקרא Nutrigenetics, תחום שהתפתח לפני כעשור בזכות ממצאי פרויקט מפוי הגנום האנושי אודותיו ניתן לקרא בלחיצה כאן.
כל המאפיינים המאובחנים במסגרת MyBio הנם בעלי תוקף מחקרי חזק והתפרסמו בכתבי עת מובילים.

אי סבילות למזון הנה בדיקת רגישות, אשר תוצאותיה יכולות להשתנות בכל כמה חודשים ותלויות בדברים רבים – כמו סביבה, מצב בריאותי ועוד. לעומת זאת, אבחון גנטי כשמו כן הוא – גנטי. מעיד על הגנטיקה ולכן אינו משתנה. לא משנה אם נערוך את האבחון הגנטי לפני 20 שנה או בעוד 20 שנה – התוצאות הן זהות משום שהגנטיקה אינה משתנה.

את אבחון MyBio ניתן לבצע בבית באמצעות ערכה ייעודית המגיעה ונאספת מבית הלקוח ע"י שליח. ביצוע איסוף דגימת הרוק הינו פשוט ביותר ומתבצע בהתאם להנחיות הניתנות ע"י צוות MyBio ומופיעות גם באתר. (להנחיות לאיסוף דגימת הרוק)

מכיוון שמדובר באבחון גנטי, אין צורך לחזור על האבחון אף פעם! זה אבחון שעושים פעם בחיים ונכון לכל החיים!

הגנטיקה שירשנו מלווה אותנו מיום היוולדנו עד יומנו האחרון וברובה לא משתנה. לכן אבחון גנטי משקף מצב קבוע ועל המאפיינים שנבדקו אין צורך לחזור יותר.

מרגע ביצוע ההזמנה ועד קבלת הדו"ח לוקח בממוצע 4-5 שבועות. במידה ויש בידכם את בדיקות הדם ניתן לתאם מיידית עם קבלת הדו"ח פגישה עם אחד מיועצי התזונה של MyBio.

דגימת הרוק מושמדת כ – 60 יום אחרי הפקת דו"ח ממצאי אבחון MyBio.

התשובה הנה באופן חד משמעי שלילית

חברת Geneplanet מתחייבת להשמיד את דגימת הרוק ומתחייבת שלא נעשה כל שימוש בנתונים, בדגימה או במידע.

אנו מקפידים לעמוד בכל התנאים והדרישות של אבטחת המידע עפ"י החוק. חברת Geneplanet המבצעת את עיבוד המידע פועלת לפי תקני ה-GDPR, שהנם תקני אבטחת המידע הקפדניים של האיחוד האירופאי. MyBio פועלת בהתאם לתקנות הגנת הפרטיות ואבטחת המידע של ישראל.

במסגרת אבחון MyBio מזוהים ומוגדרים אך ורק ה-SNP המסוימים אותם יש צורך להגדיר במסגרת האבחון הנרכש. מכיוון שדגימת הרוק של הנבדק מושמדת כ – 60 יום אחרי האבחון אין כל דרך לקבל מידע חדש, נוסף ואחר. 

בכל אבחון גנטי המוצע בשוק דוגמים SNP ספציפיים ביותר המגדירים תכונות מסוימות, המידע המתקבל בכל דו"ח לא יכול לסייע בהגדרת מאפיינים אחרים, ובכלל זה אף לא את המאפיינים המוגדרים במסגרת MyBio.

הגנטיקה של כל אחד מהילדים הנה תולדה של הגנטיקה של שני ההורים, אולם יש גם מאפיינים "המדלגים" דור ולכן כפי שילידך לא דומים לך ב 100% גם במאפיינים שאנו בודקים אין התאמה כזו.

כל בסיס המידע והנתונים המתייחסים להמלצות התזונה עברו התאמות לתזונה הישראלית, בתפריטים כמו גם בטבלאות של הערכים התזונתיים שולבו מאכלים האופייניים למטבח הישראלי כמו גם ליצרני המזון בישראל. התאמה זאת כוללת כמובן "הכשרה מלאה". 

MyBio הנו מותג מקומי אשר הוקם בישראל בתחילת 2016, החברה אותה אנו מייצגים Geneplanet הוקמה בשנת 2008. 

נכון לעכשיו את אבחון MyBio ניתן לבצע באופן פרטי בלבד. השירות לא מוכר ע"י קופות החולים. יחד עם זאת לקוחות רבים קיבלו החזר מביטוחי הבריאות הפרטיים במידה ויש בידיהם פוליסת בריאות מתאימה ועם קבלת המלצה על כך מרופא המשפחה.

לקוחות רבים מדווחים על העזרה שקיבלו מאבחון MyBio ביצירת שינוי. האבחון נותן את המידע המדויק ביותר אודות ההתאמות האישיות של כל אחד במאפיינים הנבדקים, יחד עם זאת האחריות לפעול על פי ההמלצות חלה על הנבדק בלבד. 

המאפיינים המוגדרים בדו"ח MyBio מספקים מידע חיוני להתאמת התזונה המותאמת לכל אחד ואחת. המטרה הנה לבסס את התזונה האישית לפי הצרכים של הגוף האישי של כל אחד ולחיות בהתאם להנחיות אלו מהיום והלאה. משמע- לשנות את הרגלי התזונה כתהליך מתמשך ולא כתהליך קצר מועד בלבד. 

ידוע ש 95-98% מהאנשים שעושים "דיאטה" כתהליך קצר לירידה מהירה במשקל, מעלים את המשקל ואף עולים יותר מהמשקל הנוכחי גם אם תחילה חווים הצלחה. אחת הסיבות העיקריות היא שהכנסת הגוף לחסך גורמת לו לפצות את עצמו עם סיום ה"דיאטה". ב-MyBio אנחנו לא מאמינים ב "דיאטה" אלא בשינוי הרגלי התזונה בהתאמה אישית ואם המטרה הינה לרדת במשקל ניתן לעשות זאת עדיין עפ"י הנחיות המתבססות על המבנה הגנטי של כל אחד.

האבחון מיועד לכל אדם המעונין להכיר אחת ולתמיד את המנגנונים השונים בגופו הקשורים לתזונה ולפעילות גופנית. במסגרת זאת ניתן למצוא יעדים נוספים כגון: ירידה במשקל, עליה במשקל, קבלת אישור מדעי לאינטואיציות קיימות, דיוק התזונה גם בקרב אנשים מודעים הניזונים כבר היום מתזונה בריאה ומקפידים על פעילות גופנית, ספורטאים המעוניינים לדייק את התזונה שלהם לצורך מיקסום הפעילות הפיזית שלהם, אנשים הסובלים מתסמונות ובעיות בריאותיות שונות המעוניינים לחזק את המערכות השונות בגופם ע"י התאמת התזונה.

ל-MyBio אלפי לקוחות שעשו את האבחון מאז הקמת החברה. ניתן לקרוא כאן סיפורי הצלחה אך מעבר לכך, רבים מפנים אלינו את בני משפחותיהם וחבריהם שזוהי העדות הטובה ביותר.

אבחון MyBio כמו גם הייעוץ התזונתי המשלים יעניקו לך את המידע המדויק והרחב ביותר הקיים היום שיכול לסייע לך ביצירת שינוי לפי צרכיך. הבחירה באם להתאים את התזונה ואורח החיים שלך בהתאם להנחיות שיינתנו הנה בלעדית שלך. אנחנו מחויבים לתת את השרות המקצועי ביותר, השאר בידיך.

© כל הזכויות שמורות | עיצוב: sleepwalkers | מימוש: shoof

fixed_image
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן