מנסים עוד דיאטה? שוב מכניסים שינוי בתזונה? עוד תכנית אימון אחרת? אולי להחליף מאמן? מדוע בעצם, אנחנו נאלצים לחזור על הניסיונות האינסופיים האלה? התשובה פשוטה – מאחר שזה לא עובד טוב כפי שרצינו. ולא משנה אם מדובר ביעד של הורדת משקל, בשיפור הבריאות או בתפקוד משופר כספורטאי. מה אם הייתה דרך מדעית, פשוטה ומהירה, לזהות את מאפייני התזונה והפעילות הגופנית, אשר מתאימים ספציפית לגופכם?
ובכן, מסתבר שיש! קוראים MyBio

המדע לשירותכם
מאחר שמי שעוסק בתזונה, דיאטה או ספורט מחפש קודם כל את ה"תכל'ס", בואו נתחיל היישר מכך: מדובר בתהליך פשוט, שבו מספקים דגימת רוק, מקבלים לאחר 4-5 שבועות (בממוצע) דו"ח שמבוסס על ניתוח גנטי (שבוצע בעזרת הדגימה) ומתחילים לפעול על פי המלצות הדו"ח. בעקבות זאת, תראו בתוך כמה שבועות תוצאות משופרות בכל הנוגע להשגת מטרות תזונה ואימון ספורטיבי. זאת, תודות לכך שהתזונה וגם האימון, יהיו כעת מותאמים באופן אופטימאלי, ספציפית לגופכם. נדגיש, כי הניתוח שמתבצע על דגימת הרוק הוא מההיבט הגנטי ואין לבלבל זאת, עם מגוון בדיקות אחרות שקשורות לתזונה, דוגמת "בדיקת אי סבילות למזונות"

חשוב לזכור – גם אם יש מזונות "מרזים" ומזונות "משמינים" פחות או יותר, ישנו מעבר לכך האופן בו כל גוף ספציפי מגיב למזונות אלה. הרי כולנו מכירים אנשים שמעלים במשקל במהירות וגם כאלה שאוכלים בלי סוף ופשוט לא מעלים במשקל. כמו כן, ההתאמה האישית משמעותית במגוון מצבים, גם מעבר להרזיה וספורט. היא חשובה גם לשם שיפור התזונה במצבי מחלה שבהם התזונה קריטית, דוגמת ירידה בצפיפות העצם או סוכרת.

הבשורה המעניינת והשימושית הזו, מביאה לנו חברת MyBio
מניתוח יסודי, לתכנון ותוצאות
את הבשורה המעניינת והשימושית הזו, מביאה לנו חברת MyBio. זאת, בהתבסס על הידע שנצבר בתחום ה-NutriGenetics – חקר היחס בין הגנטיקה לתזונה. נועה לור כרמלי, יזמית ומנכ״לית החברה, נכנסה לתחום ייחודי זה לאחר קריירה ארוכה כסמנכ"לית שיווק בחברות בולטות. בניהולה, MyBio הפכה לנציגה מקומית בלעדית של Geneplanet (GP) – חברה שמתמחה בבדיקות גנטיות ומצטיינת בהיקף הבדיקה הרחב ובהפקת דו"ח בפורמט נוח במיוחד להבנה. נקודה חשובה, כאשר זוכרים שהמידע הגנטי המורכב הזה, חייב להיות מתורגם לשפה פשוטה וברורה לכל. בדיקות הרוק עצמן, מתבצעות במעבדה מורשית על ידי משרד הבריאות.
כהשלמה לבדיקות הגנטיות ולדו"ח המפורט, החברה מציעה גם יועצי תזונה בפריסה ארצית, אשר מסייעים בכל הנוגע לתוצאות הדו"ח הגנטי האישי וביישום המלצותיו. ליועצים אלה מגוון התמחויות רלבנטיות, כולל מומחים להשמנה, צמחונות וטבעונות, הריון, אונקולוגיה, סכרת, הגיל השלישי וספורט. בנוסף, שורת מאמני כושר איתם עובדת החברה, מסייעים לבנות תכנית אימונים מתאימה
תוצאות משופרות בכל הנוגע להשגת מטרות תזונה ואימון ספורטיבי

צוללים לעומק

במסגרת הבדיקה הגנטית שעושה MyBio, מבוצע ניתוח של 35 תחומים שונים. לשם ההמחשה, אלה כמה מהם, על קצה המזלג: השלכות הגנטיקה שלכם על סוג התזונה המתאים ביותר, על ויטמינים ומינרלים שדרושים, על תחושת השובע ועל נטייתכם לעליה או ירידה במשקל. נבדקים גם השפעת הגנטיקה האישית על הבריאות, התאוששות לאחר אימון, סיכון לפציעות ועוד. כמה מהתחומים אתם עשויים למצוא מעניינים במיוחד, מאחר שיש כאן שמות שחדשים לרובנו. לדוגמא: גן שורף שומן – מסתבר שישנו גן, אשר מעיד על יכולת גבוהה במיוחד לשריפת שומן, תוך כדי אימון אירובי. מידע זה יכול לסייע, בכך שנבין טוב יותר מדוע אימון אירובי "לא עובד" כביכול עבורנו, כפי שהיינו רוצים. באופן דומה, ניתוח "גן נפח שריר", מסייע להבין את נטיית הגוף להגיב לאימונים שמיועדים להגדיל את נפח השריר. וכעת לגן, שהוא אולי האקזוטי מכולם – COMT או "גן הלוחמים"! גן זה, מעיד על היכולת להתמודד עם מצבי לחץ.

המפתח הגנטי לדיאטה האחרונה שלכם

לסיכום – במקום לגשש באפילה בכל הנוגע לתזונה וספורט, ברצף מתסכל של ניסוי וטעייה, כדאי לכם להתחיל מתוצאות בדיקה גנטית. במקום ניחושים, מוטב להתבסס על עובדות מדעיות. מומחי תזונה יודעים לומר לנו בעיקר, מה הידע המדעי העדכני, בכל הנוגע לתזונה. אבל מה לגבי התאמה ספציפית לגופנו? התאמה זו עשויה להתבסס על בדיקות דם, אך אלה מתייחסות למצבו הזמני של הגוף, מהיבט ספציפי אותו מעוניינים לבדוק. הן לא מהוות תחליף לבדיקה הגנטית ולא מתקרבות לרמת היסודיות וההעמקה שלה. וכן – "הדיאטה האחרונה" קרובה יותר משאתם חושבים!

© כל הזכויות שמורות | עיצוב: sleepwalkers | מימוש: shoof

fixed_image
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן